Монтажна рейка: види та особливості вибору пиломатеріалу для будівництва і ремонту

Монтажна рейка: види та особливості вибору пиломатеріалу для будівництва і ремонту

Вся необхідна інформація про різновиди рейок, рекомендації по вибору та застосуванню цього пиломатеріалу в будівництві і ремонті.

Будівельні та ремонтні роботи рідко обходяться без монтажної рейки. Цей пиломатеріал використовують для спорудження покрівлі, кріплення листів гіпсокартону, деревопохідних плит, вагонки, інших матеріалів до стелі, стін всередині та ззовні приміщень. Також рейки застосовують для виготовлення каркасів м’яких меблів та при монтажі меблів на стіни.

Монтажна рейка: що це і які є види?

Вузькі планки із цільного шматка деревини називають рейками. Їхня відмінність від дошок якраз і полягає у невеликій ширині – від 20 до 70 мм. Але технологій виготовлення є кілька – відповідно, і кілька видів цього пиломатеріалу:

  • Рейка дерев’яна природної вологості коштує найдешевше. Вона має шорстку поверхню та виготовляється шляхом розпилу вологої деревини. Головна перевага – низька ціна, але недолік полягає в тому, що планки з часом можуть деформуватися, давати тріщини. Використовують такі рейки для спорудження тимчасових конструкцій.
  • Дошка обрізна суха має вологість нижче 20%. Часто вона висушується природним шляхом. Такий пиломатеріал має невисоку ціну і слугує основою для зведення каркасів – решетування даху, несуча конструкція простінків, основа для утеплення фасадів та приміщень зсередини.
  • Стругана суха рейка найдорожча, оскільки процес її виготовлення найбільш затратний. Деревина проходить камерну сушку (вологість складає 8-12%), після розпускання стовбура на окремі рейки, поверхню шліфують – планки гладенькі, рівні, з точною геометрією, з часом вони не деформуються. Такий матеріал підходить для декоративних та оздоблювальних робіт.

Також  дерев’яні рейки  виготовляють шляхом зрощування – в такому разі вона складається з окремих планок, склеєних між собою.

Як вибрати монтажну рейку?

 Важливу роль у виборі пиломатеріалу відіграє призначення:

  • Для зведення паркану, виготовлення конструкцій, які не потребують чіткої геометрії підійде найдешевша обрізна рейка з природною вологістю.
  • Для використання всередині приміщень, монтажу каркасів простінків, виготовлення чи кріплення меблів можна застосовувати суху обрізну.
  • Для декоративних елементів, облицювання стін тощо варто купити суху стругану з гладенькою рівною поверхнею, яку можна пофарбувати або покрити лаком.

Важливо, щоб на дереві не було слідів плісняви, чорних точок, тріщин чи інших суттєвих дефектів.

Якщо вам потрібна якісна монтажна рейка – звертайтесь до нас!