Що собою являє трифазний стабілізатор напруги
Трифазні стабілізатори напруги призначаються для захисту аномальних вхідних параметрів струму для трифазних споживачів енергії, які під’єднані до одно- або трифазних мереж. Один із ключових елементів пристрою – трансформатор, який містить у собі пару котушок. На першу котушку підключається джерело електрики, до вторинної підводяться вихідні навантаження. До уваги покупців пропонуються стабілізатори напруги в https://voltmarket.ua/, а також широкий асортимент моделей.
Принципи будови трифазних моделей
Принципова схема трифазного стабілізатора напруги, крім автоматичного трансформатора з гальванічним обмотувальним кріпленням, містить у собі:
- Пристрій управління. Він отримує команди для активації, відключення витків.
- Контролер. Вузол, який відповідає за вимірювання вхідних параметрів струму, розрахунку різниці з вихідними.
- Систему захисту від коротких замикань, перевантажень, коротких надмірних імпульсів, просідань.
У більшості сучасних моделей реалізовано функцію байпаса. Мова про додатковий елемент схеми, що забезпечує безперервне живлення всіх споживачів, підключених до електромережі, на випадок обривів. Байпас – найкращий захист високочутливого до струмів живлення обладнання.
Різновиди стабілізаторів
Стабілізатор напруги трифазного типу застосуємо в промисловості та побуті. Популярні категорії:
- Релейні. Відповідають за ступінчасті регулювання вихідних напруг через перепідключення потрібного числа витків на реле комутації.
- Сервоприводні. Електромеханічні моделі, що здійснюють безперервний плавний контроль напруги на виході. Точність стабілізації буде 1-3%.
- Електронні. Стабілізатори на одну або три фази, що працюють за схожим з релейними моделями принципом. Головна відмінність полягає в способах комутації обмоток трансформатора.
- ШІМ та інверторні. У нормалізаторах категорії реалізовано принцип подвійного перетворення напруги на вході через вбудовані всередину системи інвертор і випрямляч.
Врахуйте, що трифазні прилади можуть сильно шуміти під час роботи, досить важкі та габаритні, мають виражені інерційні параметри. Імовірні обмеження за температурами експлуатації. Плюсів багато – просте обслуговування, високі перевантажувальні здібності, максимальна швидкість, точність стабілізації, розширене управління, хороший захист від струмових критичних аномалій.
У каталозі Voltmarket представлений великий асортимент моделей стабілізаторів. Доставка здійснюється по Україні.
Автор: Куртов Сергій Володимирович (Voltmarket).