Види підлогових покриттів для квартири: властивості, переваги та недоліки
Яке підлогове покриття вибрати для квартири? Це питання ставлять собі мільйони людей, які вирішили зробити ремонт у своєму житлі. До підлогового покриття висувається кілька вимог: воно має бути міцним, красивим, теплим, зносостійким. Ми розглянемо основні види підлогових покриттів і розповімо про їхні переваги та недоліки. Вам же залишиться тільки вибрати найбільш підходяще для вас. А ознайомитися з асортиментом підлогового покриття та їх вартістю можна на сайті за посиланням: https://kimnata.ua/.
Дерев’яна підлога
Дерево — відмінний і екологічно чистий природний матеріал. Дерев’яні підлоги дуже популярні і красиві. Як чистове покриття зазвичай використовують обрізну шпунтовану дошку з сосни, бука, дуба, модрини. Масивна дошка має дуже благородний вигляд, має гарний малюнок і фактуру. Дерев’яна підлога добре зберігає тепло, по ній приємно ходити.
Термін служби дерев’яної підлоги дуже великий — при правильному догляді вона служить десятиліттями. Зверху дошка покривається лаком або фарбами, що захищають її від стирання і гниття. Зазвичай дошки укладаються на лаги або на чорнову підлогу, після чого намертво прибиваються цвяхами або прикручуються саморізами.
Зверніть увагу: дошку не можна укладати прямо на стяжку — під нею має бути не менше 3 сантиметрів повітря для вентиляції. По периметру приміщення необхідно залишити щілину в 10-15 мм для теплового розширення матеріалу.
Ламінат
Ламінат — сучасне і практичне підлогове покриття. Його основні переваги:
- Хороша міцність. Він витримує високий тиск, не прогинається і не проминається під меблями.
- Висока зносостійкість. Для будинку рекомендується використовувати ламінат 32 і 33 класу, для офісу 42 і 43 класи.
- Великий асортимент забарвлень. Ви можете вибрати ламінат під паркет, під натуральне дерево, під камінь і навіть під кераміку.
- Простота укладання. Укласти його може навіть майстер-початківець.
Ламелі ламінату складаються з декількох шарів. Його виробляють зі щільної HDF — плити, на яку наклеюється полімер з малюнком, після чого поверхня покривається тонкою захисною поліпропіленовою плівкою. Ламінат укладається на поверхню плаваючим способом — він не закріплюється на основі. По краях кімнати залишають деформаційний зазор товщиною в 10 мм, який згодом закривається плінтусом.
Зверніть увагу: ламінат боїться вологи, але є спеціальні вологостійкі варіанти, які можна укладати на кухні та у ванній. Для звичайного ламінату вологе прибирання не страшне, але залишати калюжі на підлозі не варто.
Якісний ламінат не боїться кігтів тварин, пересувних меблів і підборів. Він може виступати в якості підлогового покриття разом із системою тепла підлога. Під панелі укладається спеціальна плівка зі спіненого поліетилену товщиною 3-5 мм, яка згладжує поверхню і захищає основу від стирання. Як підкладку можна використовувати і технічну пробку. Ламінат — відмінне підлогове покриття для квартири!
Підлога з плитки та каменю
Останнім часом підлоги з керамічної плитки та каменю стають дуже популярними. Раніше їх рідко використовували, оскільки така підлога була досить холодною. Але тепер у квартирах і будинках дедалі частіше обладнують теплу підлогу, тому плитку кладуть не тільки в санвузлі, а й на кухні, в коридорі та навіть у вітальні. Переваги такої підлоги:
- Чудова зносостійкість. Камінь і плитка витримують мільйони кроків, вони практично не страждають від абразивів.
- Висока міцність. Плитка витримує будь-який тиск, але ось кидати на неї важкі предмети не варто.
- Величезний вибір малюнків, візерунків, кольорів. Ви гарантовано зможете підібрати собі плитку і камінь під інтер’єр.
- Доступна ціна.
- Простота укладання. Якщо у вас рівна основа, то на неї дуже просто укласти плитку.
- Простота прибирання. Плитку і камінь можна мити звичайними мийними засобами. Вони не бояться навіть потужних лужних засобів.
Лінолеум
Лінолеум — найпоширеніше покриття в нашій країні. У нього безліч переваг: доступна ціна, широка колірна гамма, простота прибирання та укладання. У магазині ви напевно знайдете варіант, що підходить вам під інтер’єр. Лінолеум буває двох видів: комерційний і побутовий. У квартирі можна використовувати і той, і той. Побутовий лінолеум служить близько 5-7 років, комерційний — до 15. Він складається з трьох шарів:
- Нижній захисний і наповнювальний зі скловолокна.
- Середній декоративний (з малюнком).
- Верхній захисний зі спеціального полімеру, що витримує велике навантаження.
Лінолеум має непогані показники тепло-звукозахисту. Але він проминається під меблями, тому обов’язково надягайте на ніжки спеціальні підкладки.
Зверніть увагу: під час транспортування не допускайте зламу лінолеуму — він має лежати рівно, торкаючись усієї поверхні. Не розкладайте лінолеум відразу після доставки — він повинен прийняти кімнатну температуру.
Укладати лінолеум досить просто — розкачайте його і підріжте вздовж стін звичайним будівельним ножем. Найкраще укладати лінолеум цілим шматком, але якщо розміри вашої кімнати не дозволяють цього зробити, то з’єднайте шматки спеціальним клеєм або поріжком.
Лінолеум відмінно підходить для вологих і житлових приміщень.
Наливні підлоги
Це сучасне рішення, завдяки якому можна отримати якісну, ідеально рівну і красиву основу. Підлога заливається спеціальними полімерними сумішами, які розводяться водою в необхідній пропорції. У підсумку ви отримуєте безшовне покриття, яке не боїться вологи, тиску, мийних засобів. Вибір кольорів і відтінків у наливних підлогах дуже великий. До того ж при використанні прозорих полімерів можна створювати унікальні 3-D композиції, які надають приміщенню елегантність і незвичайний зовнішній вигляд.
Видів наливних підлог досить багато, тому ми виділимо тільки чотири найпоширеніших:
- епоксидні;
- метилметакрилатні;
- цементно-акрилові;
- поліуретанові.
Усі ці види можуть використовуватися у квартирі — вони створюють міцне і красиве покриття, яке прослужить мінімум 10 років. Обов’язково враховуйте це під час планування — зривати наливну підлогу під час кожного косметичного ремонту вкрай недоцільно, тому підбирайте класичні кольори та візерунки.
Але у подібної підлоги є свої мінуси. Для неї необхідно ретельно підготувати основу, оскільки товщина наливного покриття зазвичай не перевищує 3-5 мм. І ще — такі покриття для підлоги у квартирі коштують досить дорого.
Паркетна підлога
Паркет — досить поширений матеріал для підлогового покриття. Ви можете використовувати у квартирі класичний паркет або сучасну паркетну дошку, яка укладається за принципом ламінату. Це дуже естетичне підлогове покриття, за допомогою якого можна створити справжні шедеври. Навіть класичний паркет можна укласти різними способами, надавши поверхні ексклюзивності та оригінальності.
Паркет ділиться на два види:
- Штучний (окремі невеликі ламелі).
- Щитовий (кілька ламелей, наклеєних на тверду основу). В якості основи може виступати фанера, ДСП, OSB та інші матеріали.
Паркет виготовляють різними способами:
- Класичний прямолінійний. Виготовляється механічним способом на верстатах у вигляді довгастих планок.
- Сучасний криволінійний. Ламелям надають будь-яку форму за допомогою спеціального лазерного різання. З такого паркету можна збирати різні художні візерунки. Метод складання називається макерті — малюнок збирається прямо на об’єкті.
- Зі змішаною геометрією. Для виробництва ламелей застосовується два способи: зазвичай по краях укладають рівні бруски, а в центрі збирається художній візерунок. Цей спосіб укладання називається інтарсія.
За допомогою художнього паркету можна створити справжній шедевр.
Килимові покриття
Це досить поширені підлогові покриття для квартири. Вони ідеально підходять для спальні та дитячої кімнати. Ціна на килимове покриття невисока, його просто укласти, воно не боїться молі та гризунів. Колірна гамма подібного покриття досить широка. Також воно відрізняється один від одного матеріалом. Існують:
- Акрилові.
- Вовняні.
- Нейлонові.
- Поліпропіленові.
Є й інші види матеріалу, але саме ці використовуються найчастіше. Килимове покриття дуже легко укладати — просто розкачайте його по основі і закріпіть по краях плінтусом.
До переваг килимового покриття можна віднести:
- відмінну шумоізоляцію;
- хорошу теплостійкість;
- стійкість до витирання;
- комфортність користування.
Ми перерахували найпоширеніші варіанти підлогового покриття. Є ще багато інших видів, але їх використовують вкрай рідко. Що саме вибрати — вирішувати тільки вам!